bus auto fiets
Menu

Koninko w wymarzonej lokalizacji koło Poznania

Koninko to niewielka miejscowość w gminie Kórnik, położona w odległości 18 km od granic Poznania. Jest to idealne miejsce dla osób ceniących spokój i otoczenie natury, ponieważ w okolicy znajdą Państwo liczne lasy, jeziora Kórnickie, arboretum, oraz zabytkowy Zamek w Kórniku.

O Koninku

Koninko to doskonała lokalizacja dla osób, które cenią spokój i otoczenie natury.
Blisko położony Zamek w Kórniku, przepiękne arboretum i jeziora kórnickie będą doskonałym miejscem na weekendowe wypady, a okoliczne lasy i pola są świetnym miejscem na rodzinne wycieczki rowerowe. 
Kolejnym atutem położenia naszej inwestycji jest wygodny dojazd do Poznania – przejazd do centrum zajmuje niewiele ponad kwadrans. 

  • Otoczenie natury

    Jedną z największych zalet mieszkania w Koninku jest jego malownicze umiejscowienie. Otoczenie lasów i jezior stanowią idealne miejsce dla tych, którzy poszukują spokoju, nie chcąc jednocześnie rezygnować z dostępu do wszystkiego, co może zaoferować im duże miasto. Doskonała infrastruktura drogowa umożliwia bowiem szybki dojazd do centrum Poznania. 

  • Spokojna okolica

    Z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu pól i lasów, będą się mogli Państwo cieszyć urokami podmiejskiego życia. Jednocześnie wszystko, czego mogą Państwo potrzebować znajduje się na wyciągnięcie ręki- w najbliższej okolicy znajdą Państwo niewielki supermaket, kilka restauracji, a od węzła autostrady A2 dzielić będzie Państwa kilka minut jazdy samochodem. 

  • Mieszkańcy i otoczenie

    Otoczenie Koninka to bezpieczne, podmiejskie tereny, w których doskonale odnajdą się nie tylko fani aktywnego trybu życia, ale również rodziny z małymi dziećmi. To przyjazne otoczenie stanowi idealną przestrzeń do zabawy, a otwarte przestrzenie zachęcą do aktywności fizycznej każdego!

Odległość od ciekawych punktów

Malownicze położenie Koninka, to jego niewątpliwy atut! Tutaj znajdą Państwo opis najciekawszych punktów znajdujących się w okolicy. Wartości podane w kilometrach.

Odległość do
Rondo Rataje 13,7 15 20
Arboretum 11 12,7
Zamek w Kórniku 11 12,7

Położenie i okolica

Poniżej znajdą Państwo informacje o najciekawszych miejscach zlokalizowanych w pobliżu naszej inwestycji. 

Arboretum
1

Arboretum

Ogród dendrologiczny

W Kórniku znajduje się najstarsze w Polsce, i czwarte co do wielkości w skali Europy Arboretum. Na obszarze zajmującym 50 ha znajdą Państwo ponad 3000 gatunków drzew i krzewów, w tym wiele egzotycznych. Prowadzony od niemal 200 lat ogród stanowi ważny obszar dla badań dendrologicznych oraz niezwykle atrakcyjny punkt na mapie turystycznej Wielkopolski.

Arboretum Kórnickie
Zamek w Kórniku
2

Zamek w Kórniku

Zamek w Kórniku – zabytkowa rezydencja historycznych rodów Górków i Działyńskich, położona w mieście Kórnik, w województwie wielkopolskim. Obecnie siedziba muzeum i Biblioteki Kórnickiej PAN.

Zamek w Kórniku
Centrum Poznania
3

Centrum Poznania

Stolica Wielkopolski jest istotnym na mapie kraju ośrodkiem gospodarczym, naukowym, oraz kulturowym, jest również niezwykle interesująca dla turystów. Na starym Rynku w Poznaniu znajdą Państwo jeden z piękniejszych w Europie pałacy renesansowych, gdzie zawsze w południe można podziwiać symbol Poznania- nasze trykające sie koziołki!

Zamknij i wprowadź inną właściwość.
{{interestList.plots.length}}
{{plot.PlotNr}}. {{plot.PlotType}}

Wskazówka:
Możesz dodać
kilka mieszkań

Aktualizacja

Sprawdź ofertę specjalną

Sprawdź ofertę specjalną

Poznaj ofertę specjalną na zakup mieszkania w ramach Osiedla Koninko.

Zobacz ofertę